Header

Martin, Wesley Principal
Billings, Arthur Administrator
Dogan, Janette Administrator
Horton, Carmen Administrator
McPhail, Christopher Administrator

Anderson, Debra Social Studies Teacher
Baker, Peggy Interrelated Special Education - English Language Arts Teacher
Barajas, Angelica Science Teacher
Batchelor, Dena Special Education Teacher
Beaumarchais, Kama Family & Consumer Science Teacher
Birdsong, Angie Work Based Learning
Bivins, LaAvis Central Office
Bray, Susan English Language Arts Teacher
Cannon, Kayren Counselor
Cilbrith, Robert Special Education Teacher
Cline, Lacey Interrelated Special Education Teacher
Conner, Tammy Science Teacher
Croley Jr, Daniel Business and Computer Science Teacher
Crum, Gary Special Education Teacher- Math
Daughtry, Robert Math Teacher
Davis, Shannon Math Teacher
Dekle, Kyle Agriculture Instructor/FFA Advisor
Denton, Ashley Agriculture Teacher/FFA Advisor
Dooley, Nathan Social Studies Teacher
Dorman, Robin Social Studies Teacher
Dunbar, Blake Business & Computer Science Teacher
Foster, Leya Math Teacher
Frank, Tiffany Math Teacher
Gatzke, Jerry Social Studies Teacher
Gentry, Lindsey Math Teacher
Gentry, Mary Math Teacher
Gentry, Phil Agriculture Teacher
Gonzalez, Richard Choral Director/Ast Band Director/Ast Theatre Director
Gramling, Holly Teacher - English Language Arts
Greco, John Spanish Teacher
Guyotte, Karen Science Tteacher
Hartley, Melindy Science Teacher
Heath, Angela English Language Arts Teacher
Heller, Catherine Art Teacher
Herbert, Courtney Social Studies
Hunt, Teresa Physical Education Teacher
Hursey, Andy Band Director
Jackson, Hazel Counselor
Jackson, Tiffany ELA Teacher
Jones, Evan Math Teacher
Knapek, Dawn Science Teacher
Lawson, Gloria English Language Arts Teacher
Ledger, Lee Science Teacher
Lee, Michael Social Studies Teacher
Lewis, Jarrod Science Teacher
Lightfoot, Col Craig AFJROTC Instructor
Long, Nicola Media Clerk
Lord, Carrie Science Teacher
McDonald, Karen Social Studies Teacher
McGuire, Janet Special Education Teacher MIID
Moss, Randy Physical Education Teacher
Newell, Megan Counselor
Northenor, Jessica English Language Arts Teacher
Northern, Ciara Social Studies
O'Neal, Frankie Science Teacher
Owens, Kandal Science Teacher
Poole, Tiffany Spanish Teacher
Prados, Linda Math Teacher
Quick, Crystal Culinary Arts Teacher
Reber, Seth Physical Education Teacher
RODGERS, JONATHAN Perry High SPED Teacher
Rodgers, Tyler Special Education Teacher
Russo, Lorri French Teacher
Salter, Misty Special Education Teacher
Sendek, Joseph Drama Teacher
Sendek, Melissa Spanish Teacher
Smith, Angela Spanish Teacher
Smith, Kevin Athletic Director/Head Coach
Spears, Robert JROTC
Spencer, Deona English Language Arts Teacher
Steese, Christi Math Teacher
Tucker, Lorne Math Teacher
Walters, Rhonda Media Specialist
West, Reginald PE/Health Teacher
Wiley, Shawn Special Education Teacher
Williams, Deidre English Language Arts Teacher
Wilson, Allen Special Education
Winston, Jeff English Language Arts Teacher
Winston, Mendi Intervention Specialist

Alford, Jennifer Paraprofessional
Berry, Shekesa Paraprofessional
Bowen, Terri Health Tech
Clarke, Michelle Admin. Office/Attendance
Crosby, Sharon Paraprofessional
Davis, Patricia Paraprofessional
Dixon, Cassandra Bookkeeper
Gentry, Gregory Achievement Specialist
Grimes, Ellen Paraprofessional
Hill, Kalvin Paraprofessional
Hill-Wright, Mary Paraprofessional
HOUSTON, BILLIE Perry High
Hudson, Melanie Counselor's Secretary
Joyner, Robin Paraprofessional
Maddox, Dawn ATS Clerk
Moore, Diane Secretary
Smith, Susan Technology Services
Whiddon, Nancy Administrative Secretary

Anthony, Charles Physical Education
Phillips, Cathy Paraprofessional