skip to main content
Header
Anderson, Debra Social Studies Teacher
Barajas, Angelica Science Teacher
Batchelor, Dena Special Education Teacher
Beaumarchais, Kama Family & Consumer Science Teacher
Birdsong, Angie Work Based Learning
Bivins, LaAvis Central Office
Bray, Susan English Language Arts Teacher
Campos, Marc Science
Cannon, Kayren Counselor
Cilbrith, Robert Special Education Teacher
Cline, Lacey Interrelated Special Education Teacher
Conner, Tammy Science Teacher
Crum, Gary Special Education Teacher- Math
Davis, Shannon Math Teacher
Dekle, Kyle Agriculture Instructor/FFA Advisor
Denton, Ashley Agriculture Teacher/FFA Advisor
Devoursney, Eric Special Education
Dooley, Nathan Social Studies Teacher
Dorman, Robin Social Studies Teacher
Dunbar, Blake Business & Computer Science Teacher
Foster, Leya Math Teacher
Frank, Tiffany Math Teacher
Gentry, Lindsey Math Teacher
Gentry, Phil Agriculture Teacher
Gonzalez, Richard Choral Director/Ast Band Director/Ast Theatre Director
Gramling, Holly Teacher - English Language Arts
Greco, John Spanish Teacher
Hardwick, Gayle CTAE
Hartley, Melindy Science Teacher
Heath, Angela English Language Arts Teacher
Heller, Catherine Art Teacher
Herbert, Courtney Social Studies
Hudson, Melanie Counselor
Hunt, Teresa Physical Education Teacher
Hursey, Andy Band Director
Jackson, Tiffany English Language Arts Teacher
Jones, Evan Math Teacher
Knapek, Dawn Science Teacher
Lawson, Gloria English Language Arts Teacher
Ledger, Lee Science Teacher
Lee, Michael Social Studies Teacher
Lee, Renee English Interrelated Teacher
Lightfoot, Col Craig AFJROTC Instructor
Long, Nicola Media Clerk
Lord, Carrie Science Teacher
McCrary, Jessica Social Studies Teacher
McDonald, Karen Social Studies Teacher
McGuire, Janet Special Education Teacher MIID
Moss, Randy Physical Education Teacher
Newell, Megan Counselor
Northenor, Jessica English Language Arts Teacher
Northern, Ciara Social Studies
Owens, Kandal Science Teacher
Poole, Tiffany Spanish Teacher
Prados, Linda Math Teacher
Quick, Crystal Culinary Arts Teacher
Reber, Seth Physical Education Teacher
Rodgers, Tyler Special Education Teacher
Russo, Lorri French Teacher
Salter, Misty Special Education Teacher/Department Chair
Sendek, Joseph Drama Teacher
Sendek, Melissa Spanish Teacher
Smith, Angela Spanish Teacher/Interact Club Advisor
Smith, Kevin Athletic Director/Head Coach
Spears, Robert JROTC
Spencer, Deona English Language Arts Teacher
Steese, Christi Math Teacher
Stewart, Jamie Math Teacher
Stoops, Courtney Science Teacher
Tucker, Lorne Math Teacher
Walters, Rhonda Media Specialist
West, Reginald PE/Health Teacher
Wiley, Shawn Special Education Teacher
Williams, Deidre English Language Arts Teacher
Wilson, Allen Special Education
Winston, Jeff English Language Arts Teacher
Winston, Mendi Intervention Specialist