Administrative Staff

Billings, Arthur
Assistant Principal
Hunt, Melisa
Assistant Principal
Kearse, Monica
Assistant Principal/CTAE Supervisor
Martin, Wesley
Principal
Stone, Nicole
Assistant Principal

Teaching Staff

Anderson, Debra
Social Studies Teacher
Anthony, Charles
Physical Education Teacher
Bailey, Greg
Senior Aerospace Science Instructor
Barajas, Angie
Science Teacher
Batchelor, Dena
Teacher
Beaumarchais, Kama
Teacher
Bray, Susan
ELA Department Chair
Bryant, Denny
Social Studies Teacher
Campos, Marc
Science Teacher
Conner, Tammy
Science Department Chair
Cooley, Brad
Health and PE Teacher
Copeland, Bethany
Social Studies Teacher
Crum, Gary
Teacher
Dekle, Kyle
Agriculture Teacher
Denton, Ashley
Young Farmer Teacher
Devoursney, Eric
Teacher
Dooley, Nathan
Social Studies Teacher
Dumas, Joy
Chorus Teacher
Dunbar, Thomas
Computer Science Teacher
Foster, Leya
Math Teacher
Frank, Tiffany
Math Teacher
Gentry, Lindsey
Math Teacher
Greco, John
Spanish Teacher
Hardwick, Gayle
Business and Computer Science Teacher
Hartley, Melindy
Teacher
Heller, Catherine
Art Teacher
Herbert, Courtney
Social Studies Teacher
Hursey, Andy
Band Director
Jackson, Deilous
Teacher
Jackson, Tiffany
ELA Teacher
Johnson, Madeline
Teacher
Jones, Evan
Math Teacher
Knapek, Dawn
Science Teacher
Lawson, Gloria
English Teacher
Lee, Renee
Teacher
Lineberger, Charles
Agriculture Teacher
Locke, Lacey
Teacher
Lord, Carrie
Science Teacher
Malone, Lewis
Teacher
Martin, Benjamin
Physical Education Teacher
Mccrary, Jessica
Teacher /Coach
Mcghee, Ulysius
Science Teacher
Moss, Randy
Northenor, Jessica
ELA Teacher
Northern, Ciara
Teacher
Owens, Kandal
Science Teacher
Patrick, Emily
ELA Teacher
Poole, Tiffany
Spanish Teacher
Price, Tameka
Business Education/WBL Coordinator
Quick, Crystal
Culinary Arts Teacher
Richards, Sherry
Physical Education Teacher
Robinson, Gregory
Physical Education Teacher
Rodgers, Tyler
Teacher
Russo, Lorri
French Teacher
Sendek, Joseph
Theatre Director
Sendek, Melissa
Spanish Teacher
Smith, Angela
Spanish Teacher
Smith, Jason
Science
Smith, Kevin
Athletic Director
Spears, Robert
Air Force JROTC Instructor
Spencer, Deona
ELA Teacher
Spurley, Steven
Physical Education/ ISS
Steese, Christi
Math Teacher
Stewart, Jamie
Math Teacher
Teague, Amy
High School Teacher, 11th
Tucker, Lorne
Math Teacher
Walters, Rhonda
Media Specialist
West, Reginald
Teacher
Westphal, Melissa
Math Teacher
Whitten, Robert
Teacher
Wiley, Shawn
Social Studies Teacher
Williams, Deidre
ELA Teacher
Wilson, Allen
Teacher
Winston, John
ELA Teacher
Yarbrough, Erica
Teacher

Support Staff

Alford, Jennifer
Beatty, Helen
Berry, Shekesa
Boland, Bonita
Cannon, Kayren
Counselor
Clarke, Michelle
Attendance Clerk
Crosby, Sharon
Paraprofessional
Dixon, Cassandra
Bookkeeper
Hall, Keiston
Hill, Kalvin
Paraprofessional
Hill-Wright, Mary
Howard, Jennifer
Nutrition Manager
Hudson, Melanie
Counselor
Jones, Susan
Joyner, Robin
Paraprofessional
Lester, Vicki
Paraprofessional
Long, Nicola
Media Clerk
Maddox, Dawn
Secretary/Clerk
Mcneal, Brandie
Moore, Diane
Receptionist
Newell, Megan
Counselor
Phillips, Cathy
Whiddon, Nancy
Administrative Secretary